ՀԿԵ-ի ներկայացուցիչները մասնակցել են «Մենք միասին ենք» երկաթուղային մարզական խաղերին
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության երիտասարդական թիմը մասնակցել է «Մենք միասին ենք» երկաթուղային մարզական խաղերի եզրափակիչին, որը տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 18-ից 22-ը Կիսլովոդսկի «Յուգ Սպորտ» բազայում։
Ներկայացուցիչների մասնակցության կազմակերպումն իրականացվել է ՀԿԵ աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների միության աջակցությամբ:
Մրցաշարին մասնակցում էին «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ – ի 16 երկաթուղիների, Ղրիմի երկաթուղու, Նովոռոսիայի երկաթուղիների հավաքականները, Ինչպես նաև Մոսկվայի մետրոպոլիտենի թիմը։ «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ-ի Ինստիտուտի աշխատակիցները, «Տերպրոֆժել ՄՈՍԺԵԼՏՐԱՆՍը», ինչպես նաև մարզիկներ Բելառուսից։
Ինչպես ասաց ՌՈՍՊՐՈՖԺԵԼ-ի փոխնախագահ Նատալյա Բուրովան, արհմիութենական մրցաշարի գլխավոր նպատակը ֆիզիկական կարողությունների զարգացումն է, առողջ և սպորտային ապրելակերպի մասսայականացումը։ Համառուսաստանյան ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտային համալիրը "Պատրաստ է աշխատանքի և պաշտպանության", ինչպես նաև կորպորատիվ ոգու քարոզչությանը և աջակցությունը: Ներկայիս բարդ ժամանակներում ավելորդ չի լինի կրկին ասել. "Մենք միասին ենք»։ «Խաղերն անցկացվում են "Ռուսական երկաթուղիներ" ընկերության աջակցությամբ մեր գործընկերոջ ՝ Ռուսաստանի "Լոկոմոտիվ" ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի ընկերության հետ», – նշել է Նատալյա Բուրովան:
«Մենք միասին ենք» եզրափակիչը ներառում է լող, աթլետիկա, ուժային բազմամարտ, քրլինգ, կիբեռսպորտ և փոխանցումավազք:

Представители ЮКЖД приняли участие Железнодорожных спортивных играх «Мы вместе»
Молодежная команда компании «Южно-кавказская железная дорога» приняла участие в проходившем с 18 по 22 сентября на базе «Юг Спорт» Кисловодска финале Железнодорожных спортивных игр «Мы вместе». Организация участия представителей проходила при поддержке Союза профессиональных организаций работников ЮКЖД.
На турнир приехали сборные 16 железных дорог ОАО «РЖД», Крымской железной дороги, Железных дорог Новороссии, а также – команда Московского метрополитена, ППО работников АУ ОАО «РЖД», Терпрофжел МОСЖЕЛТРАНС, а также спортсмены из Белоруссии.
Как рассказала заместитель председателя РОСПРОФЖЕЛ Наталия Бурова, главная цель профсоюзного турнира – развитие физических возможностей, популяризация здорового и спортивного образа жизни и Всероссийского физкультурно-спортивного комплекса «Готов к труду и обороне», а также пропаганда и поддержка корпоративного духа. В нынешнее сложное время не будет лишним снова сказать: «Мы вместе!» «Игры проходят при поддержке компании «РЖД» с нашим партнером – Российским физкультурно-спортивным обществом «Локомотив», – отметила Наталия Бурова.
Финал «Мы вместе» – это плавание, легкая атлетика, силовое многоборье, киберспорт, керлинг и эстафета ГТО.