Մեկնարկել է ՀԿԵ-ի աշխատակիցների երեխաների ամառային արձակուրդների սեզոնը
Մեկնարկել է « Հարավկովկասյան երկաթուղի » ընկերության աշխատակիցների երեխաների հանգստի սեզոնը, երեխաները ուղևորվել են «Գուգարք» ամառային ճամբար արհմիութենական ուղեգրերով: 90 երեխաներից բաղկացած առաջին հոսքը Լոռու մարզ է մեկնել արդեն հուլիսի 14-ին ։
«Հաշվի առնելով ընթացիկ տարում մանկական առողջարարական-մարզական հանգստի բարձր պահանջարկը ՝ որոշում է կայացվել 2021 թվականին երեխաների համար ուղեգրերի քանակը հասցնել 270 - ի ՝ 240-ի փոխարեն » ,- նշում է ՀԿԵ արհեստակցական կազմակերպությունների միության նախագահ Ալբինա Մարտիրոսյանը:
Ընկերության աշխատակիցների երեխաները ճամբար են ուղևորվում հատուկ այդ նպատակի համար հատկացված էլեկտրագնացքով ՝ Երևան կայարանից մինչև Շահալի կայարան: Երեխաների ճամբարում առողջ սնունդ և հատուկ կարգապահություն է սպասվում, արշավներ դեպի անտառ, գոյատևման հմտությունների ուսուցում վայրի բնության և արտակարգ իրավիճակների պայմաններում:
Ընկերության աշխատակիցներն իրենց հանգիստն են անցկացնում Սևանում ՝ «Իագորա» հանգստյան տանը:
Երեխաների հանգիստը կազմակերպվում է ընկերության արհմիության միջոցների հաշվին «ՀԿԵ» ՓԲԸ Կոլեկտիվ պայմանագրի շրջանակներում: Արհմիության այլ ծրագրերի թվում են ընկերության աշխատակիցներին սոցիալական և ֆինանսական աջակցությունը, նրանց աշխատանքային կենցաղի բարելավումը, առողջական խնդիրների առկայության դեպքում օգնությունը և այլն:

Начался летний сезон отдыха для детей сотрудников ЮКЖД
Стартовал сезон отдыха для детей сотрудников компании «Южно-кавказская железная дорога», направляемых в летний лагерь «Гугарк» по профсоюзным путевкам. Первый поток из 90 детей отбыл в Лорийскую область уже 14 июля.
«Учитывая высокий спрос на детский оздоровительно-спортивный отдых в текущем году, было принято решение об увеличении количества путевок для детей до 270 вместо 240 в 2021 году», - отмечает председатель Союза профессиональных организаций работников ЮКЖД Альбина Мартиросян.
Дети сотрудников компании направляются в лагерь на специально выделенном для этой цели электропоезде от станции Ереван до станции Шагали. В лагере детей ждет здоровое питание и особая дисциплина, походы в лес, обучение навыкам выживания в условиях дикой природы и при чрезвычайных ситуациях.
Сами сотрудники компании проводят отдых по профсоюзным путевкам на Севане, в доме отдыха «Иагора».
Отдых детей организуется за счет средств профсоюза компании в рамках Коллективного договора ЗАО «ЮКЖД». В числе иных программ профсоюза – социальное и финансовое содействие сотрудникам компании, улучшение их рабочего быта, помощь при наличии проблем со здоровьем и т.д.