Ռուսերեն լեզվի խորացված ուսուցում ՀԿԵ աշխատակիցների համար
Նոյեմբերի 30-ին «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության 15 աշխատակիցներ, որոնք ռուսերեն լեզվի խորացված ուսուցման դասընթաց են անցել Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանում, ստացան ավարտական հավաստագրեր:
Դասընթացը իրականացվում է բուհի մասնագետների կողմից հատուկ մշակված ծրագրով, որի հիմքում երկաթուղային ինժեներական տերմինաբանությունն է:
Ըստ ընկերության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Օլեգ Շուկինի, ծրագիրը ունի դրական արդյունքներ և կլինի շարունակական, ինչը կնպաստի ընկերության աշխատակիցների տեխնիկական ռուսերեն լեզվի իմացության մակարդակի բարձրացմանը:
ՀԿԵ ընկերությունը համագործակցում է Երևանի ճարտարապետության և շինարարության պետական համալսարանի հետ նաև երկաթուղային ենթակառուցվացքի ինժեներների ու այլ մասնագետների պատրաստման հարցում:

Углубленное изучение русского языка для сотрудников ЮКЖД
30 ноября в Ереване были вручены сертификаты 15 работникам компании «Южно-кавказская железная дорога», прошедшим курсы углубленного изучения русского языка на базе Ереванского государственного университета архитектуры и строительства. Сертификаты были вручены руководством вуза и «ЮКЖД» в ходе торжественной церемонии.
Обучение проводится по специальной разработанной специалистами вуза программе с углубленным изучением железнодорожной и инженерной тематики. Обучение прошли сотрудники блока движения и пассажирских перевозок.
По словам заместителя генерального директора «ЮКЖД» Олега Щукина, положительные итоги программы станут основой для ее продолжения, что в целом будет направлено на совершенствование сотрудниками компании знаний в области технического русского языка.
С текущего года «ЮКЖД» сотрудничает с Ереванским госуниверситетом архитектуры и строительства также в деле подготовки инженеров и иных специалистов по железнодорожной инфраструктуре.