ԱԻ նախարար Անդրանիկ Փիլոյանն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենին
Այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, ԱԻ նախարար Անդրանիկ Փիլոյանն ընդունել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Կողմերը բարձր են գնահատել կառույցների միջև հաստատված փոխգործակցությունը: Անդրանիկ Փիլոյանի խոսքով՝ առկա են համագործակցության ծրագրերի ընդլայնման և զարգացման լայն հնարավորություններ՝ ինչպես գործնական, այնպես էլ կրթական մակարդակներում:
Ալեքսեյ Մելնիկովն, ի թիվս համագործակցության այլ ծրագրերի, մասնավորապես ընդգծել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի 20 աշխատակիցների համար ընթացիկ տարվա օգոստոսին ԱԻՆ ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի կողմից իրականացված դասընթացների կարևորությունը: Իսկ գալիք տարի ընկերությունը մտադիր է ԱԻՆ-ին դիմել ավելի բարձր պաշտոններ զբաղեցնող աշխատակիցներին որակավորելու խնդրանքով:
«ՀԿԵ» ՓԲ ընկերության գլխավոր տնօրենի խոսքով՝ նման վերապատրաստումները հնարավորություն կտան անհրաժեշտության դեպքում սեփական ուժերով իրականացնել առաջին արձագանքը՝ մինչև փրկարարների մոտենալը: Վերապատրաստված խմբերը, հարկ եղած դեպքում, կարող են համալրել նաև փրկարար կամավորների շարքերը:
Հանդիպման ավարտին Անդրանիկ Փիլոյանը Ա.Մելնիկովին փոխանցեց դասընթացներ և որակավորում անցած «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի աշխատակիցներին ԱԻ նախարարի հրամանով շնորհված «Փրկարար» որակավորման դասի փրկարարի գրքույկները, վկայականներն ու կրծքանշանները:

Гендиректор ЮКЖД встретился с министром по ЧС Армении
Генеральный директор компании «Южно-Кавказская железная дорога» Алексей Мельников сегодня встретился с министром по чрезвычайным ситуациям Андраником Пилояном.
Стороны высоко оценили двустороннее сотрудничество. По словам Андраника Пилояна, есть широкие возможности для расширения и развития программ сотрудничества, как в практической, так и образовательной сфере.
Алексей Мельников в числе других направлений сотрудничества отметил важность курсов для 20 сотрудников компании, которые были организованы в Академии кризисного управления МЧС. А в будущем году компания обратится уже за квалификацией для сотрудников уже более высокого ранга.
По словам гендиректора, подобная переподготовка даст возможность при необходимости собственными силами проводить первоначальные работы до приезда спасателей. При необходимости прошедшие переподготовку группы могут пополнить и ряды спасателей-добровольцев.
Андраник Пилоян передал Алексею Мельникову сертификаты спасателей, свидетельства и отличительные знаки для получивших квалификацию сотрудников ЮКЖД.