«Քեզ համար, Երևան» ֆոտոցուցահանդեսը բացվեց Երևանի երկաթուղային կայարանում
Երևանի երկաթուղային կայարանում բացվել է մեր մայրաքաղաքի օրվան նվիրված ցուցահանդես: Այստեղ ներկայացված են տաղանդավոր լուսանկարիչ, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության աշխատակից Ելենա Առաքելովայի (Arle) աշխատանքները:
Լուսանկարներում պատկերված են մեր սիրելի քաղաքի ծանոթ համայնապատկերը, սակայն նրանք ներկայացնում են Երևանը նորովի, և յուրաքանչյուր դիտող ծանոթ պատկերներում կարող է ինչ-որ նոր բան տեսնել:
Հեղինակն ասում է, որ ցուցահանդեսի անցկացումը երկաթուղային կայարանում շատ խորհրդանշական է. ծանոթ պատկերները ողջունում են ճանապարհորդությունից վերադարձած Հայաստանի բնակիչներին, իսկ զբոսաշրջիկները տեսնում են մայրաքաղաքում իրենց սպասող երթուղիների կարճ «անոնսը»:
Ելենա Առաքելովան նաև շնորհակալություն է հայտնում ընկերության ղեկավարությանը` իր աշխատանքները մայրաքաղաքի ամենամեծ և ամենապայծառ վայրերից մեկում ներկայացնելու համար, և վստահ է, որ իր լուսանկարներն այստեղ կփայլեն նոր գույներով:

На ереванском вокзале открылась фотовыставка «Для тебя, Ереван»
На железнодорожном вокзале Еревана открылась выставка, посвященная Дню нашей столицы. На ней представлены работы талантливой фотохудожницы и сотрудницы Южно-Кавказской железной дороги Елены Аракеловой (Arle).
На фотографиях запечатлены всем нам знакомые панорамы любимого города, но эти знакомые панорамы представляют нам Ереван по-новому, и каждый зритель может по-новому взглянуть на него, увидеть что-то новое в привычном.
Сама автор говорит, что выставка в стенах железнодорожного вокзала весьма символична: знакомые картины встречают возвращающихся из путешествия жителей Армении, а туристы видят краткий «анонс» предстоящих маршрутов по столице.
Елена Аракелова также благодарит руководство компании за возможность представить свои работы на одной и самых масштабных и светлых площадок столицы, и уверена, что здесь ее фотоработы заиграют новыми красками.