Պաշտպանության նախարարն ընդունել է "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գլխավոր տնօրենին
Սեպտեմբերի 7-ին Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովին:
Շնորհավորելով պարոն Արշակ Կարապետյանին պաշտպանության նախարարի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ, Ալեքսեյ Մելնիկովը ներկայացրել է բեռնափոխադրումների ոլորտում "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ գործունեությունը, երկաթուղային ենթակառուցվածքների վիճակը և զարգացման հեռանկարները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը կարևորել է ընկերության ռազմավարական դերակատարությունը ինչպես քաղաքացիական նշանակության, այնպես էլ ԶՈՒ կարիքների համար իրականացվող բեռնափոխադրումների գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ "Հարավկովկասյան երկաթուղի" ՓԲԸ համագործակցության հետագա ծրագրերը, ինչպես նաև երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր:

Генеральный директор ЮКЖД встретился с министром обороны Армении
Министр обороны Армении Аршак Карапетян 7 сентября принял генерального директора компании «Южно-Кавказская железная дорога» Алексея Мельникова.
Поздравив министра с назначением на должность, Алексей Мельников представил деятельность компании в сфере грузоперевозок, состояние и перспективы развития железнодорожной инфраструктуры.
Аршак Карапетян назвал стратегической роль компании в осуществлении грузоперевозок, как для гражданских, так и для нужд Вооруженных Сил Армении.
На встрече стороны обсудили дальнейшее развитие сотрудничества между Министерством обороны республики и Компанией, рассмотрели ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.