Երևան-Բաթումի-Երևան գնացքին տրվել է ֆիրմային կատեգորիա և «Արմենիա» անվանումը
2021 թվականի հուլիսի 22-ին՝ Երկաթուղային օրվա նախաշեմին, Երևանի երկաթուղային կայարանում իրականացվեց Երևան - Բաթումի - Երևան գնացքի սերտիֆիկացում: Հանձնաժողովը, որի կզմում էին Համագործակից երկրների երկաթուղային տրանսպորտի հարցերով խորհրդի Տնօրինության փոխնախագահ Օլեգ Նիկիտինը, «Վրացական երկաթուղի» ԲԸ ուղևորափոխադրումների մասնաճյուղի տնօրեն Դաչի Ցագուրիան, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր ինժեներ Արամ Եդիգարանը, ստուգել է գնացքը` «ֆիրմային» կատեգորիայի գնացքների համար նախատեսված ուղևորափոխադրումների պայմաններին համապատասխանելու համար:
Հարավկովկասյան երկաթուղում շահագործվող ուղևորատար վագոնները արտադրվել են 2021 թվականին Տվերի վագոնաշինական գործարանում և վերջին մոդելային շարքից են: Վագոնները հագեցած են ռուսական արտադրության ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաներով և համապատասխանում են ֆիրմային կատեգորիայի գնացքների բոլոր պահանջներին:
Ստուգման արդյունքներով հանձնաժողովն որոշեց տրամադրել ֆիրմային կատեգորիան Երևան-Բաթումի-Երևան միջազգային ուղևորատար գնացքին և անվանել այն «Արմենիա»:
Հաստատող վկայականը հանձնաժողովի աշխատանքներն ավարտելուց հետո հանձնվեց ՀԿԵ ուղևորափոխադրումների տնօրինության պետ Գագիկ Մովսեսյանին:

Поезду Ереван-Батуми-Ереван присвоена категория «фирменный» и название «Армения»
В преддверии Дня железнодорожника, 22 июля 2021 года на вокзале станции Ереван была проведена аттестация поезда Ереван – Батуми – Ереван. Комиссия в составе зампредседателя Дирекции Совета по железнодорожному транспорту государств-участников Содружества Олега Никитина, директора филиала «Пассажирские перевозки» АО «Грузинская железная дорога» Дачи Цагурия, главного инженера компании «Южно-Кавказская железная дорога» Арама Едигаряна проверила поезд на соответствие условий проезда пассажиров, предусмотренным для поездов категории «фирменный».
Пассажирские вагоны, эксплуатируемые на Южно-Кавказской железной дороге, построены в 2021 году Тверским вагоностроительным заводом и являются последним модельным рядом, выпускаемым на заводе. Вагоны оснащены самыми современными технологиями российского производства и отвечают всем требованиям для поездов категории «фирменный».
По результатам проверки, комиссия приняла решение присвоить международному пассажирскому поезду Ереван-Батуми-Ереван категорию фирменный и установила ему название «Армения».
Подтверждающий аттестат был вручён после заверения работы комиссии начальнику Дирекции пассажирских перевозок ЮКЖД Гагику Мовсесяну.