ՀԿԵ գլխավոր տնօրենը և Իրանի ճանապարհների փոխնախարարը քննարկել են երկաթուղային փոխադրումների հարցում համագործակցության հեռանկարները
Մայիսի 24-ին “Հարավկովկասյան երկաթուղի” ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովը հանդիպեց Իրանի Իսլամական Հանրապետության ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարարի տեղակալ, Իրանի երկաթուղիների խորհրդի նախագահ Սայիդ Ռասուլիի հետ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նշել են բեռնափոխադրումների, այդ թվում, մուլտիմոդալ, կազմակերպման հարցում համագործակցության հեռանկերները:
Կողմերը պայմանավորվել են համատեղ աշխատել բեռնատերերի և տրանսպորտային ծառայությունների շուկայի այլ մասնակիցների, հաճախորդները հետ՝ տեղեկացնելով բեռնափոխադրման հնարավորության, առկա տրանսպորտային և լոգիստիկ ծառայությունների մասին, համագործակցել երկաթուղային բեռնափոխադրումների կազմակերպման մեջ ներգրավված երկաթուղիների հետ, ինչպես նաև համագործակցել Իրանից Եվրոպա և հակառակ ուղղությամբ մուլտիմոդալ փոխադրումների կազմակերպման գործում:

Гендиректор ЮКЖД и замминистра дорог Ирана обсудили перспективы сотрудничества по вопросу железнодорожных перевозок
Генеральный директор компании «Южно-Кавказская железная дорога» Алексей Мельников 24 мая встретился с заместителем министра дорог и городского развития Исламской Республики Иран, президентом и председателем правления Иранских железных дорог Саидом Расули.
Во время встречи стороны отметили важность развития сотрудничества по вопросам поиска перспективных возможностей перевозок грузов, в том числе мультимодальных.
Стороны договорились проводить работу с грузовладельцами и другими участниками рынка транспортных услуг, клиентами по информированию о возможности перевозок грузов, о существующих транспортно-логистических продуктах, сотрудничать с железными дорогами, участвующими в организации железнодорожных грузоперевозок, взаимодействовать в организации мультимодальных перевозок из Ирана в Европу и в обратном направлении.