ՀԿԵ պատվիրակությունը մասնակցեց «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ մասնագիտական առաջնության եզրափակիչ փուլին
Հուլիսի 20-ից 25-ը «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության պատվիրակությունը մասնակցեց «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ մասնագիտական առաջնության եզրափակիչ փուլին, որն անցկացվեց Եկատերինբուրգ քաղաքում՝ միջազգային ձևաչափով։ Ավելի քան 3000 մասնակիցներ Ռուսաստանից և ԱՊՀ երկրներից մրցեցին 60 մասնագիտական ուղղություններով։
ՀԿԵ ներկայացուցիչները մրցեցին հետևյալ հմտությունների շրջանակում՝ տրանսպորտա-լոգիստիկ ծառայությունների վաճառք, քարշակ էլեկտրամատակարարման սարքավորումների սպասարկում, բեռնատար լոկոմոտիվների կառավարում, երկաթուղային ավտոմատիկայի և տելեմեխանիկայի սարքավորումների սպասարկում և վերանորոգում, ինչպես նաև աշխատանքային անվտանգության ապահովում։ Բացի այդ, ՀԿԵ մասնագետները հանդես եկան որպես դիտորդներ «Երկաթուղային գծի սպասարկում» անվանակարգում, որն առնչվում է ընկերության գործառնական առաջնահերթություններին։
Ընտրված ուղղություններն ամբողջությամբ համապատասխանում են ընկերության տեխնոլոգիական առանձնահատկություններին և ռազմավարական նպատակներին։
«Մեր համար սկզբունքային է բարձր պահել մասնագիտական պատրաստվածության մակարդակը տվյալ ոլորտներում։ Այսպիսի մրցույթները ոչ միայն հմտությունների փորձարկում են, այլ նաև հարթակ՝ փորձի փոխանակման, մասնագիտական կարողությունների զարգացման, առաջադեմ տեխնոլոգիաների ներդրման, ինչպես նաև միջազգային գործընկերների հետ կապերի ամրապնդման համար։ Այս ամենի կողքին, դա նաև հնարավորություն է՝ ներկայացնելու մեր մասնագետների պատրաստվածության բարձր մակարդակը և ձեռք բերելու ոլորտի առաջատարների փորձը», – նշել է ՀԿԵ գլխավոր տնօրենի տեղակալ Սամվել Դանիլովը։

Делегация ЮКЖД приняла участие в Чемпионате профессионалов ОАО «РЖД»
С 20-го по 25-ое июля делегация компании «Южно-Кавказская железная дорога» приняла участие в финале Чемпионата профессионалов ОАО «РЖД» в городе Екатеринбург, который состоялся в международном формате. Более 3 тыс. железнодорожников из России и стран СНГ соревновались в 60 конкурсных направлениях.
Представители компании соревновались в компетенциях продажи транспортно-логистических услуг, обслуживании устройств тягового электроснабжения, управления грузовыми локомотивами, обслуживания и ремонта устройств железнодорожной автоматики и телемеханики и в сфере охрана труда. Кроме того, специалисты ЮКЖД выступили в роли наблюдателей в компетенции "Обслуживание железнодорожного пути", что также соответствует операционным задачам компании.
Эти направления были отобраны в связи с тем, что соответствуют технологическим особенностям и стратегическим целям ЮКЖД. «Нам критически важно поддерживать высокий уровень профессионализма в этих сферах. Такие конкурсы – это не только проверка навыков, но и возможность для обмена лучшими практиками, повышения квалификации сотрудников, внедрения передовых технологий, а также укрепление профессиональных связей с коллегами из других стран. К тому же для нас это возможность продемонстрировать уровень подготовки наших железнодорожников и перенять опыт лидеров отрасли», - отмечает замгендиректора ЮКЖД Самвел Данилов.