Սիրելի երկաթուղային գործընկերներ, հարգելի վետերաններ!
2024 թվականը լուրջ փորձությունների տարի էր երկաթուղու ողջ անձնակզմի համար, բայց մենք պատվով անցանք այդ բոլոր դժվարությունները։ Երկաթուղայինները պարտքի իսկական զգացում ցուցաբերեցին որպես քաղաքացիներ և որպես իրենց գործի մասնագետներ, ինչի կապակցությամբ բարձր գնահատականի արժանացան ոչ միայն ընկերության, այլև Հայաստանի կառավարության, «Ռուսական երկաթուղիներ» ընկերության ղեկավարության և ՌԴ կառավարության կողմից:
Նույնիսկ առանց արտակարգ իրավիճակների, երկաթուղայինների աշխատանքը բաղկացած է մեր թիմի բոլոր ներկայացուցիչների փոքր, բայց ամենօրյա սխրանքներից։ Սա վերաբերում է մեքենավարներին, կոմերցիոն ստորաբաժանման աշխատակիցներին, վագոնավարներին, դիսպետչերներին, մեխանիկներին, արհմիութենական աշխատողներին, աուդիտորներին, միջին և բարձր օղակի ղեկավարներին, ինչպես նաև մեր հարգարժան վետերաններին։
Չնայած բեռնափոխադրումների ոլորտի անկմանը և տնտեսական դժվարություններին, ՀԿԵ-ի ներդրումային ծրագիրն ամբողջությամբ իրականացվել է, 2024 թվականի պլանները կատարվել են, ընկերության պարտավորությունները կոլեկտիվի հանդեպ ամբողջությամբ իրականացվել են:
2025 թվականին ավելի հեշտ չի լինի, քան անցած տարում։ Երկաթուղայինների համար ամեն տարի բարդ է, բայց սա հենց այն է, ինչ մեզ անգնահատելի փորձ է ավելացնում և ավելի ուժեղ դարձնում: Միևնույն ժամանակ ցանկանում եմ, որ կատարված աշխատանքից որոշակի դժգոհության զգացումը չլքի մեզ, քանի որ մեր աշխատանքի նկատմամբ քննադատական վերաբերմունքը թույլ է տալիս մշտապես զգոն լինել, մեր պաշտոնական պարտականությունները կատարել գերազանց, ինչը շատ կարևոր է ոչ միայն երկաթուղու, այլև հասարակության և ամբողջ երկրի համար:
Ամանորի տոներին և ողջ 2025 թվականին բոլորին մաղթում եմ խաղաղություն, ջերմություն, հարմարավետություն: Թող 2025 թվականը լինի նոր ձեռքբերումների, հաջողության, բարեկեցության և բարգավաճման ժամանակաշրջան:

Дорогие коллеги-железнодорожники, уважаемые ветераны!
2024 год стал годом серьезных испытаний для железной дороги, для всего коллектива. Но мы с честью прошли через все эти трудности. Железнодорожники проявили настоящее чувство долга, как граждане и как профессионалы своего дела, в связи с чем заслужили высокую оценку не только от самой компании, но и от правительства Армении, от руководства компании «Российские железные дороги» и правительства РФ.
И даже без природных чрезвычайных ситуаций работа железнодорожников состоит из подвигов, небольших, но каждодневных подвигов всех представителей нашего коллектива. Это касается, и путейцев, и машинистов, и энергетиков, и сотрудников коммерческого блока, и вагонников, и диспетчеров, и слесарей, и профсоюзных работников, и ревизоров, и руководителей среднего и высшего звена, а также наших уважаемых ветеранов.
Несмотря на спад в сфере грузоперевозок и экономические сложности, инвестиционная программа ЮКЖД была полностью выполнена, планы на 2024 год были выполнены, обязательства компании перед коллективом полностью реализованы.
В 2025 году будет не легче, чем в уходящем. У железнодорожников каждый год непростой, каждый год нас проверяет на прочность, на готовность принимать и решать сложные задачи. Но именно это добавляет бесценного опыта и делает нас сильнее. Одновременно я хочу, чтобы чувство некоей неудовлетворенности от проделанной работы не покидало нас, поскольку критическое отношение к своей работе позволяет постоянно быть начеку, в рабочем тонусе исполнять свои должностные обязанности, от чего зависит многое не только на железной дороге, но и в жизни общества и страны в целом.
Мира, тепла, уюта в доме и в семье желаю всем на новогодние праздники и на протяжении всего 2025 года! Пусть 2025 год станет временем достижений и новых свершений, успеха, благополучия и процветания!